Biografie

Hana Robinson

Milí přátelé!

Narodila jsem se v Brně, kde jsem prožila krásných devatenáct let svého života. Když mi bylo pět let, utrpěla jsem při lyžování vážný úraz. Po zdlouhavé hospitalizaci jsem měla veliké přání dostat pejska nebo klavír.  A od té doby je klavír mým nejvěrnějším přítelem.

Po studiu na gymnáziu a prvním ročníku Masarykovy univerzity jsem odešla na léto za svým bratrem Pavlem, který studoval ve Washingtonu. Netušila jsem, že ve Spojených státech zůstanu a prožiji tam vzrušujících pět let. Během našeho pobytu v Západní hemisféře jsme společně procestovali Ameriku Severní, Střední i Jižní.

Studovala jsem nejprve ve Washingtonu a v New Yorku, odkud jsem se dostala na světově proslulou hudební instituci Berklee College of Music v Bostonu. Právě tam se prohloubila má láska k jazzu, skladbě i zpěvu.

V roce 2008 si textař Michal Horáček poslechl mou hudbu a dal mi velký prostor jak pro skladbu, tak pro hru na piano a zpěv na svém albu Ohrožený druh, které později získalo ocenění Desku roku a Anděl.

V současné době koncertuji  především ve svém pop jazzovém triu Hana Robinson Trio. Představujeme mou sólovou desku Brouk v hlavě. 

Vaše HR

 

Nejhezčí místo na zemi: Valašsko

Vážím si: Svých rodičů

Nejdál, nejvýše: Nejvyšší sopka světa v Ekvádoru Cotopaxi 5897m

Oblíbený hudební žánr: Jazz, klasická hudba, šanson

Nejoblíbenější způsob odpočinku: U piána a na tenise

Nejoblíbenější jídlo: Maminčino

Nejoblíbenější pití: Vino

Jídlo, které nepozřu: Chobotnice

Co chci ještě stihnout: Vylézt na Everest, přeplavat Gibraltar, znovu se vdát, porodit dítě, nejlépe holčičku a být šťastna

Největší přáni: Najít rovnováhu

Jako dítě jsem chtěla být: Vším možným i nemožným

Na co jsem pyšná: Na to jak se peru se životem

Nejtěžší rozhodnutí: Nikdy jsem takové nemusela udělat

Ideální dovolená: S ideálním partnerem na horách

 

Potěšte své blízké dárkem a objednejte si jedno z mých CD Objednat CD